1 lip 2012

kokeshi - japońskie cudo


Zakochałam się w uroczej książeczce "Yumi". Każda strona książki to przygoda: szukamy zagubionego Bambo, wybieramy stroje na wieczorne przebierane przyjęcie, oglądamy tańczące na wietrze latawce ( moje ulubione latające ryby), a po drodze wiele zagadek i niespodzianek. Wszystko w miłej graficznej oprawie. 

"Yumi to czarująca drewniana laleczka z Japonii, czyli kokeshi – z nią odkrywamy zwyczaje, ubiory i kuchnię mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Yumi jest bardzo „na czasie” – ma modne stroje, lubi się bawić z przyjaciółkami, zabiera nas nawet do japońskiego sklepu z kostiumami dla przebierańców! Książka-zabawka – zawiera gry na spostrzegawczość (otwory i rozkładanki), rozwija wyobraźnię, pobudza ciekawość, uczy otwartości na nieznane kultury. Cieszy oko – każda strona błyszczy jak japoński jedwab, roi się od szczegółów, iskrzy żywą kolorystyką. To coś więcej niż zwykła książka! "

Tu możecie zapoznać się z "Yumi" naprawdę warto :)

Z mojego zauroczenia i marzenia o własnej  kokeshi, powstała ANNE (od imienia autorki książki Annelore Parot). Co prawda jest mięciutka i przytulna a nie z wyselekcjonowanego białego drewna, ale i tak  
to kokeshi z okrągłą główką, dostojnie stojąca w pięknym kwiecistym kimonie.      

Mam coś dla Was! Demo jednej z książek Annelore Parot ; "Złota księga kokeshi"I jak Wam się podoba???

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...